Zasłony do salonu i ich rodzaje

zasłony do salonu

Zasłony w salonie spełniają istotną rolę. Nie jedynie ozdobną, jednak również praktyczną. Dobór tychże właściwych, bynajmniej nie jest prosty. To lada wyzwania. Musimy zastanowić się nad dzianiną, sposobem zawieszenia, jednak także co niezwykle istotne – dostosowaniem ich do wyglądu własnego pomieszczenia w salonie. Dowiedz się, jakie zasłony do salonu dobrać i czym należy się przy tym doborze kierować.

Doskonałe zasłony do salonu

Dobierając zasłony do salonu, musisz odpowiedzieć na pytanie, czy Twój salon wyznaczony jest na drogę oraz czy musisz zachować własną powierzchnię intymności. Jeżeli nie, zasłony tu będą spełniać jedynie rolę ozdobną. Trend polega na nakładaniu na siebie powłok. Do tego konieczne są dwa karnisze. Z tyłu będzie duża biała firana, aż przodu doskonałe oraz intensywne zasłony. W takim wypadku nie bój się mocnych mieszanek odcieni. Nadaj blademu pomieszczeniu specyficzne lazurowe czy zielone zasłony. Odświeżający żółty jest zwłaszcza dobry do minimalistycznego wnętrza.

Zasłony do salonu w stylu glamour

Styl glamour to blask, jakość oraz atrakcyjność. Eleganckie pomieszczenia niczym z pałacu doskonale sprawdzają się jako restauracje, jednak także jako stylowe salony. Z jednej strony styl tenże ceniony jest od dawna zatem również propozycji odnaleźć można całe multum, z innej natomiast należy uważać, aby nie przesadzić – w tym wypadku od przybytku głowa może rozboleć. Zasłony do salonu w stylu glamour mogą być ciężkie, masywne, jedwabne, długie do ziemi.

zasłony do salonu

Pamiętajmy o rozmiarach

Jednym spośród podstawowych elementów przy doborze zasłon do salonu są rozmiary. Przede wszystkim istotna będzie szerokość okna. Jeżeli dopasujemy za dużo materiału, zasłony będą się nieprawidłowo układać, z kolei za małe zasłony nie zrealizują własnej funkcji przy zasłanianiu okna. Jednakowo ważna jest długość. Jeżeli zamierzasz, aby zasłony kończyły się na wysokości podokiennika, wymierz dobrze jaka długość cię interesuje, z uwzględnieniem montażu lub nawet karnisza. W wypadku zasłon sięgających posadzki nie należy przesadzać z długością, aby po zawieszeniu zasłony nie dotykały posadzki. Ciekawą ofertę zasłon do salonu znajdziesz na stronie https://www.sfmeble.pl/c/zaslony-akcesoria-salon.