tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Piana pistoletowa TYTAN PROFESSIONAL 65 O2

Przy projektowaniu bardzo ważnym elementem są okna i drzwi mające duży wpływ na minimalizowanie strat ciepła, ale równie ważne są też materiały zastosowane do ich montażu. Newralgicznym miejscem, w którym najczęściej dochodzi do utraty ciepła są łączenia ramy okiennej ze ścianą, gdzie stosowane są piany poliuretanowe. Dlatego w GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego zastosowane zostały piany poliuretanowe najwyższej jakości.

Zalety piany poliuretanowej Tytan® Professional 65 O2
•  Wydajność: do 65 l (do 40% więcej piany z opakowania)
•  Izolacyjność akustyczna do 61 dB!  (certyfikat Instytutu Rosenheim)
•  Wysoka izolacyjność termiczna
•  Oszczędność czasu montażystów –  obróbka piany może zacząć się już  po 30 min.
•  Niski przyrost wtórny
•  Niskoprężna formuła zapobiega deformacji ościeżnic
•  Zawór odporny na zatykanie się  i ucieczkę gazów
•  Nie emituje szkodliwych oparów MDI podczas aplikacji* oraz po utwardzeniu**

*  Produkt certyfikowany przez SP Provning Forskning Swedish Institute (raport Nr P7 05327 B)
**  Produkt sklasyfikowany przez The Building Information Foundation RTS jako materiał budowlany klasy M1

Zastosowanie:
•  montaż okien i drzwi, w szczególności w szerokim zakresie wymiarów szczelin
•  izolacja cieplna sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania
•  montaż i izolacja paneli ściennych, blach falistych, dachówek, itp.
•  wygłuszanie i uszczelnianie ścian działowych, kabin samochodowych i łodzi
•  łączenie elementów w konstrukcjach szkieletowych

Wysokiej jakości piana pistoletowa, cechująca się najwyższą wydajnością - do 65 l oraz niskim przyrostem.
Jednokomponentowy produkt nowej generacji, opracowany według nowoczesnej technologii, dzięki której udało się zablokować emisję szkodliwej substancji MDI podczas aplikacji piany.

MDI, ze względu na fakt gromadzenia się w płucach, zostało oficjalnie zakwalifikowane jako produkt niebezpieczny przez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem i higieną pracy. Stały kontakt z MDI może powodować m.in. podrażnienia układu oddechowego, skóry, alergie, a także astmę oskrzelową. Profesjonalni montażyści okien i drzwi są w szczególności narażeni na szkodliwy wpływ oparów MDI wydobywających się podczas aplikacji pian starej generacji. Piany Tytan O2 nie emitują szkodliwych oparów MDI, co zostało potwierdzone certyfikatem wystawionym przez najlepszy Instytut posiadający wiedzę i najbardziej czuły sprzęt do detekcji izocyjanianów (MDI to izocyjanian) – raport testu nr F6 03923 w Provning Forsking Institute w Szwecji. Osiągnięte rezultaty są nawet poniżej 1% najbardziej restrykcyjnego szwedzkiego standardu (≤0,03 mg/m2), wartość nie jest fizycznie wykrywalna, więc oznacza to 0% emisji.

Dodatkowo piany Tytan zostały sklasyfikowane jako wyroby budowlane klasy M1 przez  The Building Information Foundation RTS z Finlandii – co oznacza, że po utwardzeniu piana jest bezzapachowa oraz nie emituje TVOC, formaldehydu, amoniaku oraz MDI.

Piana Tytan Professional O2 65 pistoletowa to jednokomponentowy produkt, który utwardza się pod wpływem wilgoci. Rekomendowana jest do szerokiej gamy zastosowań w budownictwie: montowanie, uszczelnianie, wypełnianie, izolowanie. Dzięki nowoczesnej recepturze i zwiększonej ekspansji początkowej możemy uzyskać do 40% więcej piany niż z jednej puszki piany porównywanej do piany Tytan Professional pistoletowej 750 ml. Utwardzony produkt charakteryzuje się doskonałą termoizolacyjnością i dźwiękoszczelnością – do 61 dB. Piana jest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (-60 st.C to +100 st.C). Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować. Produkt został wyposażony w nowe zawory, bardziej odporne na zatykanie się i na ucieczkę gazów, dzięki czemu produkt zapewnia dłuższą pracę i czas przechowywania. Wysokiej jakości piana pistoletowa Tytan Professional O2 65 jest produkowana zgodnie z normą ISO 9001:2000.
Podczas aplikacji puszka musi się znajdować w pozycji „do góry dnem”. Należy wypełniać szczeliny w ok. 70% (po aplikacji piana zwiększa swoją objętość). Po utwardzeniu nadmiar piany trzeba usunąç mechanicznie (np. nożem). Po pełnym utwardzeniu pianę należy zabezpieczyć przed działaniem promieni UV pokrywając ją farbą, tynkiem, akrylem lub silikonem.