tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Libet STAMPO - kreacje z betonu

Designerskiego sznytu całości zagospodarowania nawierzchni na posesji wokół Green Power dodały produkty z betonu architektonicznego z linii Libet STAMPO – donice, intrygujące kule i wielkoformatowe płyty, utrzymujące gamę kolorystyczną oraz jej charakter. W zestawieniu ze szlachetnymi płytami świetnie wzbogaciły i jednocześnie domknęły aranżację w spójną całość.
Granica nawierzchni z płyt Maxima i Stream Line zaakcentowana została rzędem prostokątnych donic. To nowość w tegorocznej ofercie firmy Libet. Ich betonowa biel oraz organicznie prosta forma idealnie komponuje się z modernistyczną architekturą budynku i zastaną roślinnością, a przypisana funkcja pozwala na stworzenie kolejnego ekologicznego akcentu.
Z kolei główną strefę wejściową do budynku wyróżniają dwie betonowe kule, o średnicy 60 cm każda. W ten sposób oryginalny i rzadko spotykany element, który stanowi ozdobę samą w sobie, wskazuje miejsce wejścia. Dzięki nowoczesnej, unikatowej technologii produkcji kule STAMPO wyróżniają się jednolitą, oryginalną, bezszwową formą.
Ciekawe zastosowanie znalazły także płyty wielkoformatowe. Ustawione po lewej stronie trójkąta z antracytowych płyt Maxima nadały kompozycji przestrzennego wymiaru.

Kule z betonu architektonicznego
Przestrzeń stanowi sumę pomysłów i kompromisów, ale te z pewnością nie obejmują staranności, z jaką dobieramy dodatki. Nawet te duże. Kule z kolekcji Libet STAMPO jako element małej architektury, są z pewnością jednym z wyróżniających się produktów z betonu architektonicznego. Obłe kształty zdecydowanie przyciągają wzrok, a czysta, efektowna forma idealnie wpisuje się w modernistyczną architekturę domu, łagodząc przy tym jego prostopadłościenną formę. Sposób wykorzystania dekoru w przestrzeni decyduje o charakterze całej aranżacji. Kula posiada jednolitą, bezszwową formę -  to jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. 

 

 

 

     

 

Donica  STAMPO

Charakteryzuje się nowoczesną formą oraz minimalistycznym designem. Dzięki tym cechom świetnie sprawdza się jako dekor w modernistycznych projektach ogrodów czy tarasów. Może być również ciekawym elementem aranżacji przestrzeni miejskiej. Swoją formą idealnie wpisuje się w minimalistyczne trendy we współczesnej architekturze.

 

 

 

 


Płyty wielkoformatowe
W nowoczesnej aranżacji otoczenia dekory pełnią szczególną funkcję. Dzięki oryginalnej formie stają się, w pozbawionej eklektycznych ozdobników przestrzeni, zaskakującym akcentem podkreślającym prostą estetykę architektury. Czytelne i zwięzłe w formie, ręcznie odlewane płyty z betonu architektonicznego o imponujących rozmiarach 120×40×10 cm harmonijnie korespondują z nowoczesną architekturą, nie zakłócając jej naturalnego rytmu. Wyrazista forma czyni z płyt ciekawy akcent aranżacyjny.  Płyty można z powodzeniem łączyć z innymi produktami będącymi w ofercie firmy Libet.