tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Płyty Stream Line - ekologiczna nawierzchnia

Stream Line

To prostokątny moduł o wymiarach  55x33x10 cm. Jego formę tworzą pozbawione ostrych kątów linie, które można zestawiać w nietypowe układy, zwracające uwagę wizualną lekkością. Mimo, że płyta robi wrażenie wręcz delikatnej, jest na tyle wytrzymała, iż umożliwia poruszanie się pojazdów o nacisku do 10 ton.
Stream Line doskonale komponuje się z innymi materiałami, np. grysem, a co istotne także z trawą, która rosnąc w wolnych przestrzeniach upodabnia nawierzchnię do zielonego dywanu. Jednocześnie potencjalna powierzchnia biologicznie czynna, w przestrzeniach pomiędzy elementami, wynosi ok. 31%. Płyta wpisuje się więc w popularny trend eco designu, tworząc nawierzchnie nie tylko piękne, oryginalne, ale i praktyczne, umożliwiające swobodne funkcjonowanie ekosystemu. 
Warto wspomnieć, iż Stream Line, wraz z trzema innymi produktami należącymi do linii ECO, otrzymał pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska. Libet jest pierwszym i obecnie jedynym producentem kostek i płyt betonowych, który uzyskał potwierdzenie, że jego produkty są przyjazne środowisku.
Przeprowadzone w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy badania potwierdziły, że płyty Stream Line umożliwiają ułożenie nawierzchni o znaczącym procencie powierzchni biologicznie czynnej oraz nie zawierają w składzie substancji, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko. Dokonane w Instytucie analizy wykazały również brak szkodliwego oddziaływania na środowisko nie tylko w trakcie użytkowania wykonanych z płyty nawierzchni, ale także w procesie produkcji.
Opinia Instytutu Ochrony Środowiska formalnie potwierdza fakt, że Libet, jako czołowy producent wyrobów betonowych, z należytą uwagą podchodzi do kwestii ochrony środowiska. Produkowane przez firmę Libet kostki i płyty są przyjazne otoczeniu, nie zakłócają naturalnej wegetacji roślin oraz stanowią integralną część powierzchni biologicznie czynnej.
Stream Line otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Płyta została nie tylko doceniona przez jury miesięcznika branżowego Builder – Top Builder 2013, ale znalazła się także wśród wyróżnionych w prestiżowym plebiscycie must have w ramach Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi. Prezentowana była również w Mediolanie i Berlinie. Produkt potwierdził też swoją wyjątkowość zdobywając Top Design Award 2013 na wystawie Arena Design w Poznaniu.