tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Okna Winergetic Premium

Okno Winergetic Premium charakteryzuje się znakomitą izolacyjnością termiczną. Współczynnik przenikania ciepła tego modelu wynosi zaledwie Uw=0,8W/m²K. Tak wysokie parametry udało się osiągnąć dzięki specjalnej konstrukcji okna. W oknie zastosowano system uszczelek środkowych, który w znacznym stopniu poprawia właściwości energooszczędne okna i jego szczelność.

Winergetic Premium zostało wyposażone w standardzie w dwukomorowy pakiet szybowy zbudowany z tafli o grubości 3 mm i współczynniku przenikania ciepła Ug na poziomie 0,6 W/m²K. Zmniejszona grubość tafli szybowych obniża ciężar szyby o około 30%/m² w stosunku do zespoleń z taflami 4 mm. Pozwala to na wykonanie skrzydeł rozwiernych o większych rozmiarach w porównaniu z zespoleniami klasycznymi przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej statyki i energooszczędności okna.

Winergetic Premium zostało wyposażone w standardzie w aż 6 uszczelek poprawiających właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest tu dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, podnoszącej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Oprócz właściwości termoizolacyjnych Winergetic Premium charakteryzuje się także subtelną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny wyłącznie pod marką OKNOPLAST.


W domu Green Power zastosowano okna Winergetic Premium z dwukomorowymi szybami Energy i Warm o Ug=0,6 W/m²K. Na parterze budynku znajdują się duże przeszklenia o szerokości skrzydeł m.in. 747,5 mm, 990 mm i 1010,33 mm. Wysokość większości okien to 2280 mm. Model zamontowano również na pierwszym piętrze domu. Łącznie w inwestycji znajduje się 17 okien modelu Winergetic Premium, z których większość stanowią właśnie drzwi tarasowe.