tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Płyta fundamentowa zbrojona włóknami stalowymi Dramix®

Firma N.V. Bekaert S.A., światowy lider i pionier w dziedzinie zbrojenia betonu włóknami stalowymi obliczyła nośność płyty fundamentowej i dostarczyła włókna stalowe do jej zazbrojenia. Zastosowanie włókien stalowych jako zbrojenie płyt fundamentowych w budownictwie jednorodzinnym ma już ponad 15-letnią historię i w wielu krajach stało się powszechnym rozwiązaniem. Do Polski ta technologia przyszła kilka lat temu i stopniowo się rozwija. 
Włókna stalowe Dramix® to zbrojenie betonu alternatywne dla tradycyjnego zbrojenia, tj. siatek i prętów stalowych. Zbrojenie stalowe Dramix® tak jak zbrojenie tradycyjne zwiększa nośność betonu, a ponadto dużo skuteczniej niż siatki i pręty stalowe zabezpiecza beton przed rysami i spękaniami.
Zbrojenie Dramix® jest dodawane do mieszanki betonowej w wytwórnii betonu. Tak przygotowany fibrobeton jest dostarczany na miejsce budowy domu i układany  w przygotowanej formie płyty fundamentowej. Czas ułożenia, wyrównania i zawibrowania fibrobetonu wynosi jedynie 3-5 godzin, tyle samo co ułożenie betonu bez włókien stalowych.
Dla porównania: czas wykonania płyty fundamentowej z siatkami/prętami stalowymi wynosi 2-4 dni w zależności od powierzchni płyty, tj.: montaż siatek stalowych wynosi 1-3 dni, ułożenie betonu: 3-5 godzin.
Brak prac związanych z montażem siatek i prętów stalowych czyni wykonanie fundamentu szybszym i prostszym, a co za tym idzie tańszym. Montaż siatek/prętów stalowych jest czasochłonne i kosztowne, zatem brak prac związanych z ich montażem powoduje skrócenie czasu wykonywania płyty i redukcję kosztów. Prostsza jest też kontrola jakości wykonania płyty fundamentowej niż w przypadku zastosowania zbrojenia w postaci siatek/prętów stalowych.
Dramix® ma certyfikat CE a jego kontrola jakości ma certyfikat ISO.
Dzisiaj nikt już nie wątpi w zalety tego rozwiązania. Dramix® to system zbrojenia betonu, który jest prosty w obsłudze, nieskomplikowany oraz bezpieczny. Pożegnaj się z tradycyjnym zbrojeniem!