tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - osprzęt firmy AFRISO

Ogrzewanie podłogowe umożliwia oszczędzenie energii przy jednoczesnym komforcie cieplnym użytkowników. Dla zwiększenia tego efektu, zwłaszcza jeśli ogrzewanie podłogowe zamontowane jest w kilku pomieszczeniach o różnych funkcjach (pokój dzienny, lazienka) konieczne jest zastosowanie rozdzielacza, współpracującego z  termostatami.

Użyty w Domu Zeroenergetycznym rozdzielacz poliamidowy ProCalida przeznaczony jest do ogrzewania podłogowego. Dzięki możliwości regulacji przepływów steruje on termperaturą wody zasilającej, w zależności od wymaganej w danym pomieszczeniu temperatury. Informacje o temperaturze przekazywane są poprzez termostat, bezprzewodowo - dzięki użyciu technologii EnOcean, w której dodatkowo energia do pracy pobierana jest z otoczenia.

Opis działania:

Termostat łączy się bezprzewodowo z listwą cosiTherm informując jaka panuje temperatura w pomieszczeniu. Listwa zamyka bądź otwiera siłownikielektryczne znajdujące się na rozdzielaczu regulując w ten sposób temperaturę, do osiągnięcia wartości zadanej na termostacie. 

 

Dodatkowy osprzęt

Lista do sterowania cosiTherm Siłownik TSA Termostat z technologią EnOcean