tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy domu zeroenergetycznego

Stalowa konstrukcja szkieletowa Lindab Construline

Construline to nowoczesny system budowania dbający o środowisko naturalne. Stosując to rozwiązanie w znaczny sposób można zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na nośniki energii. Cecha ta ma bardzo mocny wpływ na ograniczenie emisje CO2 do atmosfery. Ponadto podczas samego procesu budowy ogranicza się używanie sprzętu ciężkiego: dźwigów, samochodów dostawczych, betoniarek. A stal użytą do budowy można w 100% odzyskać w procesie recyklingu.

Korzyści w skrócie:
- zmieszenie kosztów i czasu budowy dzięki znacznej eliminacji procesów mokrych, możliwości prefabrykacji, zmieszeniu ciężaru konstrukcji i wielkości fundamentów, swobodnemu prowadzeniu prac instalacyjnych, dużej wariantowości stosowanych materiałów.
- zmniejszenie kosztów eksploatacji. Obiekty wykonane w stalowym szkielecie cechują się bardzo dobrymi parametrami termicznymi, co w znaczny sposób przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. W obiektach stosowana jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i gruntowym wymiennikiem oraz kolektory słoneczne. Powyższe rozwiązania dodatkowo zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię cieplną.
- zwiększenie komfortu użytkowania. Budynki wykonane w stalowym szkielecie, oprócz bardzo dobrych parametrów termicznych, gwarantują również bardzo wysoki komfort eksploatacji. Na wysoki komfort składają się przede wszystkim: bardzo dobre parametry akustyczne przegród, wentylacja mechaniczna, fakt iż przegrody skatalogowane są jako oddychające, wysoka trwałość i jakość stosowanych materiałów, dopracowany do perfekcji prefabrykowany system zabudowy, gwarantujący wysoki poziom realizacji.
- Dbałość środowisko. Konstrukcja stalowa w 100% podlega procesowi recyklingu. Zmniejszając zapotrzebowanie na energie, przyczyniamy się do ograniczenia emisji CO2. Dodatkowo przyspieszając znacznie proces budowlany ograniczamy użycie sprzętu ciężkiego (dźwigów, ilości dostaw na budowę).