tyle już trwa budowa
domu zeroenergetycznego

Technologie użyte do budowy Domu Zeroenergetycznego Plus – GREEN POWER

System fotowoltaiki do zasilenia oświetlenia diodowego

W budynku znajduje się 37 m2 baterii fotowoltaicznych zasilających oświetlenie i akumulatory.

Metalowa konstrukcja piętra Lindab Construline

System prefabrykacji konstrukcji budunku za pomocą profili metalowych systemu Lindab Famylihouse.

Zabudowa balkonu

Metalowa konstrukcja ze stali nierdzewnej ze szkłem bezpiecznym.

Technologie:

Izolowana płyta balkonowa Schock

Płyta balkonowa izolowana łącznikami termicznymi firmy Schock. Ze względu na architekturę budynku, balkon jest jego częścią.

Drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe z 6 komorowego profila.

Drewniane panele ozdobne na elewacji domu.

Element architektoniczny izolowany, dodatkowo chroniący elewacje przed uderzeniami wiatru.

Gres przed wejściem i w części tarasowej domu.

Element wykończeniowy komunikacji wokół domu i przd wejściem. Płyty gresowe o największej na rynku mrozoodporności.

Drzwi wejściowe o współczynniku 0,8 W/mK, drewniane.

Drzwi drewniane dedykowane do budownictwa pasywnego.

Murowana konstrukcja parteru z ceramicznego pustaka Owczary.

Nasz budynek składa się z trzech modułów energetycznych w swojej konstrukcji. Pierwszy to przegrody z ceramiki firmy Owczary. 

System dociepleniowy metoda lekka mokra na wełnie

 

Nasz system dociepleniowy marki TYTAN EOS oparty jest na innowacyjnej linii produktów zolokrzemowych z wykorzystaniem nanotechnologii. Wełna firmy Rockwool o grubości 25 cm.
Tynk malowany farbą zolokrzemową marki TYTAN EO firmy SELENA.

Technologie:

Stolarka okienna o parametrach dedykowanych do konstrukcji pasywnych.

W naszym budynku zastosowaliśmy stolarkę okienną, która pozwala na osiągnięcie parametrów konstrukcji budowlanej na poziomie 30kW/m2/rok

Technologie:

System odprowadzania wody z dachu płaskiego.

W naszym budynku wykonaliśmy system odprowadzania wody za pomocą rur spustowych firmy Lindab prowadzonych po zewnętrznej części ściany.

Drzwi wewnątrzlokalowe w kolorze drewna Iroko.

Drzwi wewnątrzlokalowe zaranżowane okleiną z afrykańskiego drewna Iroko.

Maszynowy tynk wewnętrzny firmy Selena.

Tynk maszynowy cementowo-gipsowy firmy Selena, o dużej odproności na mechaniczne uszkodzenia.

Ekologiczna kostka brukowa przepuszczająca wody opadowe.

Otoczenie naszego domu pasywnego  zostało tak zaprojektowane aby wody opadowe w całości były pochłaniane w komunikacji wokół domu.

Technologie:

Samochód elektryczny wraz ze stacją ładowania akumulatorów.

Samochód elektryczny Tesla wraz ze stacją ładowania akumulatorów w budynku zasilanej z  paneli fotowoltaicznych.

Brama garażowa szczelna i izolowana termicznie.

Brama garażowa o parametrach 1 Wm2/K, najlepsza na rynku polskim. 

Drewniana konstrukcja szkieletowa prefabrykowna firmy Szreder.

W pełni prefabrykowana konstrukcja w technice belki dwuteowej oraz izolacji termicznej Steico.

Kolektory słoneczne do przygotowania wody użytkowej.

Stacja kolektorów dachowych wraz ze zbiornikiem 600 litrowym do przygotowania wody użytkowej w budynku.

System oświetleniowy w technice diodowej.

System opraw diodowych zewnętrznych i wewnętrznych wraz z aktywnym systemem zarządzania energią i zasilania z paneli fotowoltaicznych.

Wykończenie wnętrz domu zeroenergetycznego

Użyte technologie definiowane z budownictwem zrównoważonym.

Technologie:

Wyposażenie wnętrz w domu zeroenergetycznym.

Prace nad aranżacją wnętrza domu z zachowaniem zasad zrównoważonego budownictwa prowadzi Ralph Lauren. 

Produkcja energii

Produkty i technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii do produkcji energii do zasilania własnej pracy oraz urządzeń w Domu Zeroenergetycznym Plus GREEN POWER.

Technologie:

System dachu płaskiego

Użyte zostaną papy modyfikowane oparte na mocnych wkładkach z włókniny poliestrowej i papy produkowane w technologii Super Montaż, czyli systemie profilowania spodniej strony papy. Papy marki MATIZOL firmy SELENA są dedykowane jako hydroizolacje dachów płaskich w domach pasywnych.

Technologie:

Izolowana płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa Izodom 2000 Polska to wylewana na placu budowy płyta betonowa, zbrojona zbrojeniem rozproszonym Dramix®. 

Technologie:

Finansowanie

Preferencyjny kredyt na dogodnych warunkach

Technologie:

technologię dostarczył:

Pakiet BOŚ EKOsystem, dostarczony dla domu, to nowoczesne, kompleksowe rowiązanie gwarantujące ciepłą wodę i ogrzewanie w budynku.

System grzewczy BOŚ EKOsystem składa się z:
Modułu kotłowni – montowanego wewnątrz domu
Modułu solarnego – montowanego na zewnątrz domu
Modułu pompy ciepła – montowanego na zewnątrz domu

 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ Bank) to polski i stabilny bank, specjalizujący się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. W ciągu 24 lat działalności przeznaczył ok. 15,1 mld zł na finansowanie projektów ekologicznych. Łączna wartość inwestycji służących ochronie środowiska zrealizowanych dzięki wsparciu Banku wyniosła ok. 42,5 mld zł. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Płyty Stream Line to produkt wręcz stworzony do inwestycji o proekologicznym charakterze. Ażurowe formy w szarym odcieniu zapełnią strefę dojazdową przed budynkiem Green Power oraz zdecydowaną większość powierzchni samej posesji. Znajdą również zastosowanie jako dekoracyjna opaska wokół trzech ścian budynku stając się tym samym niekwestionowanym lejtmotywem aranżacji. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Godnym, a przy tym praktycznym uzupełnieniem aranżacji okazała się płyta Maxima. Nowoczesna, prosta forma, imponujący rozmiar – 80x80 cm oraz modna kolorystyka – pergaminowa biel, antracyt, popielaty, to najkrótsza charakterystyka produktu, notabene największego w ofercie Libetu. Płyta Maxima jest dobrym punktem wyjścia do projektowania efektownych i funkcjonalnych nawierzchni o dużych powierzchniach. Sprawdza się również w roli intrygującego detalu. Właśnie ten ostatni atut został wykorzystany w aranżacji przestrzeni wokół Green Power.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Dynamicznie przenikająca się, podkreślająca walory architektury modernistycznej kompozycja materiałów nawierzchniowych wokół budynku Green Power, uzupełniona została jeszcze przez jeden element - mały taras wykonany z płyty Maxima Trio w kolorze antracytowym usytuowany na tyłach domu.   

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Kolekcję Libet STAMPO tworzą kule, kostki, płyty oraz donice wykonane ze szlachetnego betonu architektonicznego. Zarówno duże moduły, jak i małoformatowe elementy wykorzystane w nowoczesnej aranżacji są doskonałym uzupełnieniem przestrzeni.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Dekoracyjne kamienie ogrodowe z linii Libet Patio o chropowatej fakturze i kanciastych brzegach powstały z szlachetnego, włoskiego marmuru. Stanowią idealne uzupełnienie nawierzchni, tworząc ciekawe stylistycznie akcenty.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

VENTIFLEX to system kanałów wentylacyjnych, skrzynki rozprężne, rozdzielacze oraz dodatkowe elementy umożliwiające budowę dowolnego układu wentylacji wywiewnej lub nawiewno-wywiewnej. System wspomagany jest rekuperacją, co łącznie daje największe korzyści oraz oszczędności.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Mocowanie oświetlenia czy innych elementów zasilanych prądem elektrycznym do elewacji ocieplanych powoduje przerwanie ciągłości izolacji termicznej i powstawanie mostków termicznych w tych miejscach. Zastosowanie elementów elektroinstalacyjnych i płyt montażowych firmy KOPOS do dociepleń eliminuje to ryzyko, dzięki czemu nie traci się parametrów termicznych dla całej przegrody.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Nowatorskie podejście do regulacji hydraulicznej opartej na pomiarze wielkości przepływu przy emiterze ciepła poprzez zawory VarioQ jest idealną ofertą dla wszystkich inwestorów chcących stworzyć niskimi kosztami instalację (bez inwestycji w drogą armaturę do równoważenia hydraulicznego), która zapewnia maksymalne obniżenie zużycia paliwa oraz energii elektrycznej na cele pompowania medium.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Instalacje wewnętrzne pod budowę domu GREEN POWER zostaną dostarczone przez ogólnopolską sieć hurtowni elektrotechnicznych, instalacyjno-sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych Onninen, która od 100 lat zaopatruje inwestorów w produkty potrzebne do wyposażenia domu w zintegrowane systemy instalacyjne. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Elektrownia wiatrowa Ventus 2000 W to idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, które zapewni gospodarstwu domowemu ciepłą wodę. Elektrownia wiatrowa ze sterownikiem do grzania wody wyposażona w grzałkę, oddaje bezpośrednio do zbiornika całą swoją energię, przez co pozyskiwana przez wiatrak energia jest w 100% wykorzystana. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Termostatyczne zawory mieszające ATM zapewniają stałą temperaturę wody na wyjściu z zaworu (ustawianą w zakresie 20÷43°C lub 35÷60°C) i zapobiegają oparzeniom w instalacjach ciepłej wody użytkowej.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Ogrzewanie podłogowe umożliwia oszczędzenie energii przy jednoczesnym komforcie cieplnym użytkowników. Dla zwiększenia tego efektu, zwłaszcza jeśli ogrzewanie podłogowe zamontowane jest w kilku pomieszczeniach o różnych funkcjach (pokój dzienny, lazienka) konieczne jest zastosowanie rozdzielacza, współpracującego z  termostatami.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

W zależności od temperatury panującej na zewnątrz zmienia się również temperatura medium kierowanego do instalacji grzewczej. Im jest zimniej, tym większe jest zapotrzebowanie na wyższą temperaturę. Do regulacji temperatury wychodzącej na ogrzewanie podłogowe służy zawor trójdrogowy, współpracujący z regulatorem pogodowym.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Zastosowanie włókien stalowych jako zbrojenie płyt fundamentowych w budownictwie jednorodzinnym ma już ponad 15-letnią historię i w wielu krajach stało się powszechnym rozwiązaniem. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Latarnie LEDDY MODENA  to nowoczesne latarnie zewnętrzne z anodowanego aluminium, zasilane energią słoneczną.  Doskonale oświetlają przydomowe ogródki i parkingi.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Płyta fundamentowa to najnowszy produkt oferowany przez Izodom 2000 Polska, który z powodzeniem może być stosowany zamiast tradycyjnych ław i ścian fundamentowych. Jest to wylewana na placu budowy płyta betonowa, zbrojona klasycznymi stalowymi prętami lub zbrojeniem rozproszonym.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

ATRIUM INOX - solidna, a przy tym elegancka balustrada ze stali nierdzewnej. Możliwa do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Bardzo wszechstronna. Polecana do obiektów komercyjnych. Wielokrotnie sprawdzona m. in. jako balustrada schodów i balustrada balkonowa.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Okno Winergetic Premium charakteryzuje się znakomitą izolacyjnością termiczną. Współczynnik przenikania ciepła tego modelu wynosi zaledwie Uw=0,8W/m²K. Tak wysokie parametry udało się osiągnąć dzięki specjalnej konstrukcji okna. W oknie zastosowano system uszczelek środkowych, który w znacznym stopniu poprawia właściwości energooszczędne okna i jego szczelność. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Taśma ta służy do uszczelniania szczelin połączeniowych okien i drzwi przed przenikaniem powietrza i deszczu, posiadając jednocześnie właściwości izolacji cieplnej na całej głębokości konstrukcyjnej.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Wygodne, wszechstronne i funkcjonalne schody o biegu prostym ATRIUM PROSTO. Atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Industrialny charakter doskonale komponuje się w nowoczesnych wnętrzach. Schody polecane zarówno odbiorcom do szerszego zastosowania, jak też osobom prywatnym. Możliwe do zastosowania wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz – np. jako schody przemysłowe ze stopniami metalowymi lub dostosowanymi do położenia ceramiki przemysłowej.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb XT to element nośny izolacji cieplnej, który służy do eliminacji mostków cieplnych na wystających elementach budynków: balkonach, tarasach itp.  Stosuje się go do połączeń żelbetowych elementów budowlanych, np. balkonu z płytą stropową.  Łącznik izoluje część ciepłą konstrukcji budynku od części zimnej, stanowiąc jednocześnie bezpieczne połączenie balkonu z budynkiem. Pozwala to wyeliminować konieczność układania izolacji termicznej wokół płyty balkonu, a tym samym układać warstwy wykończeniowe bezpośrednio na płycie.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Okucie okienne activPilot Comfort to nowe na rynku okucie, które zapewnia stolarce okiennej podwyższoną odporność na włamanie także podczas wietrzenia. Nowe okucie uchylno–rozwierane firmy Winkhaus umożliwia trzy warianty otwierania okna. Oprócz tradycyjnego otwierania oraz uchylania, można odsunąć skrzydło od ramy okna w taki sposób, że na całym obwodzie powstanie szczelina o szerokości ok. 6 mm. Okno w takim położeniu nie traci swojego antywłamaniowego charakteru.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

W GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego, bardzo ważnym aspektem jest ograniczenie strat ciepła. Stąd konieczność zastosowania systemu ociepleń, który przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla CO2.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Aby zapobiec dużym stratom energii cieplnej konieczne jest zaizolowanie stropów, oddzielających garaże od przestrzeni ogrzewanej. W GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego również wykorzystane zostanie takie rozwiązanie, złożone z kompletnego systemu ociepleń stropów i sufitów Tytan® EOS STROP oraz płyt lamelowych, dzięki którym można stworzyć solidną warstwę ocieplenia metodą „kilku kroków”. 

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

W GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego zaprojektowany został dach płaski. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wysokich parametrów termicznych, szczelności przegrody, a także jest dużo bardziej komfortowe dla mieszkańców. Jednak konstrukcja dachu płaskiego, wbrew pozorom, nie jest prosta  i wymaga dużej wiedzy zarówno od projektanta, jak i wykonawcy.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Przy projektowaniu bardzo ważnym elementem są okna i drzwi mające duży wpływ na minimalizowanie strat ciepła, ale równie ważne są też
materiały zastosowane do ich montażu. Newralgicznym miejscem, w którym najczęściej dochodzi do utraty ciepła są łączenia ramy okiennej ze ścianą, gdzie stosowane są piany poliuretanowe. Dlatego w GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego zastosowane zostały piany poliuretanowe najwyższej jakości.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Ściany nośne i działowe parteru w GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus Przewodnika Budowlanego zbudowane zostaną z ceramicznych pustaków poryzowanych. Wysokie parametry termoizolacyjne tego materiału pozwolą na ograniczenie strat ciepła, przy optymalnej grubości ścian zewnętrznych.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Construline to nowoczesny system budowania dbający o środowisko naturalne. Stosując to rozwiązanie w znaczny sposób można zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na nośniki energii. Cecha ta ma bardzo mocny wpływ na ograniczenie emisje CO2 do atmosfery. Ponadto podczas samego procesu budowy ogranicza się używanie sprzętu ciężkiego: dźwigów, samochodów dostawczych, betoniarek. A stal użytą do budowy można w 100% odzyskać w procesie recyklingu.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

W GREEN POWER – Domu Zeronergetycznym Plus ściany piętra wykonane są w technologii stalowego szkieletu. Jako izolację cieplną zastosowano tu płyty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

W GREEN POWER – Domu Zeroenergetycznym Plus zastosowano płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL o grubości 12.5 mm. Stanowią one okładzinę zewnętrzną i wewnętrzną ścian oraz poszycie stropu wykonanego w stalowym szkielecie Lindab Construline.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Oddychające membrany ścienne Tyvek® to lekkie i elastyczne folie dostępne dla większości rodzajów konstrukcji ścian.
Membrany Tyvek® wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości lub polipropylenu są wyjątkowo wytrzymałe i mogą być stosowane w nowo budowanych domach, przy remontach lub rozbudowach.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Zmiękczacze kompaktowe, to urządzenia służące do poprawy jakości wody, szczególnie do obniżenia jej twardości. W pewnym stopniu eliminująrównież żelazo i mangan. Zastosowanie zmiękczacza zapewnia ochronę instalacji wodnych oraz urządzeń do nich podłączonych w gospodarstwach domowych, restauracjach, myjniach i kotłowniach.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Ceramiczne cegły i płytki elewacyjne (w tym klinkier) to doskonały materiał do wykonywania elewacji budynków. Są trwałe, mrozoodporne i prawie nienasiąkliwe. Takie cegły dzięki właściwościom akumulacji ciepła ułatwiają realizację obiektów, w których należy zapewnić komfort termiczny przy jak najmniejszym zużyciu energii.  Ale mają jeszcze jedną zaletę - wykonana z nich ściana jest bardzo estetyczna. Ta cecha sprawia, że ceramiczne cegły elewacyjne są wykorzystywane również jako elementy dekoracyjne wnętrz mieszkalnych.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

ERGOLID EKO to jednorodny wodny roztwór glikolu propylenowego, który posiada w swoim składzie chemicznym także:
− zestaw inhibitorów, zabezpieczających układ przed zjawiskiem korozji,
− biocydy, zapobiegające powstawaniu życia biologicznego,
umożliwiające eksploatację instalacji w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

czytaj więcej...
technologię dostarczył:

Systemy zamknięć nie tylko zabezpieczają przed wtargnięciem z zewnątrz, ale także biorą udział w organizacji wewnętrznej obiektów. Wkładki, kodowane odpowiednio do struktury organizacyjnej, umożliwiają dostęp do poszczególnych pomieszczeń tylko osobom upoważnionym.

czytaj więcej...