Szafka nocna – obowiązkowy mebel stylowej sypialni

stolik nocny

Sypialnia to miejsce wyciszenia i odpoczynku. Mimo że jej urządzenie wydaje się łatwiejsze w odniesieniu do innych pomieszczeń w mieszkaniu, warto poświęcić temu nieco więcej uwagi. Wybór odpowiednich mebli sprawi, że będzie to pomieszczenie stylowe i funkcjonalne. Warto więc pamiętać, że dobrze urządzona sypialnia to nie tylko wygodne łóżko, pojemna szafa, ale również praktyczne szafki nocne.

Szafka nocna – stylowe dopełnienie sypialni

Mimo że sypialnia jest pomieszczeniem, które przeznaczone jest wyłącznie dla domowników, warto zwrócić uwagę, aby była ona urządzona stylowo. Będzie to miało ogromny wpływ na jakość codziennego wypoczynku. Okazuje się, że szafki nocne dodają sypialni atrakcyjności wizualnej i stanowią dopełnienie łóżka. Designerska szafka nocna będzie więc ciekawą ozdobą, ale również miejscem na ustawienie innych dekoracji, na przykład lampki emitującej przyjemny rodzaj światła, czy zdjęcia bliskiej osoby.

Szafka nocna zapewnia wygodę codziennego wypoczynku

Szafki nocne stanowią bardzo przydatne rozwiązanie, dla osób, które pragną oddać się w pełni błogim chwilom relaksu. Można bowiem postawić na nich filiżankę z kawą, czy herbatą podczas popołudniowego odpoczynku z książką. Szafka nocna od sf meble to również miejsce na szklankę wody postawioną przed snem oraz oczywiście budzik, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pobudki.

Szafka nocna to miejsce na potrzebne bibeloty

stolik nocny

Zamykane szafki nocne są niezwykle przydatne dla osób, które nie lubią przechowywać bibelotów na wierzchu. Można więc umieścić w nich przedmioty, z których korzystamy przed snem lub tuż po przebudzeniu. Jest to idealne miejsce, by schować książkę, gazetę, czy też kosmetyki. Ukrycie ich w szafce nocnej sprawi, że będą one zawsze pod ręką, a mimo to zostanie zachowany wizualny ład i porządek w sypialni.

Szafki nocne – jak wybrać?

Jak więc widać, funkcjonalność i zastosowanie szafek nocnych jest bardzo szerokie, dlatego też ich wybór powinien być przemyślany. Poniższe kwestie przedstawiają to, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

  • design, styl, kolor – szafki nocne powinny być przede wszystkim atrakcyjne dla oka użytkownika sypialni
  • szafka nocna czy stolik nocny? 
  • rodzaj i ilość przechowywanych bibelotów – to pomoże ustalić pojemność szafki
  • rozmiar miejsca dostępnego po bokach łóżka