Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krzesła biurowego?

fotele biurowe

Krzesło biurowe to element, od którego bardzo często zależy, czy po dłuższym czasie spędzonym za biurkiem będziemy odczuwać poważne zmęczenie. Dlatego też warto zadbać o to, aby sprzęty tego typu charakteryzowały się odpowiednią wygodą oraz możliwościami. 

Na co zwrócić uwagę?

W każdym krześle biurowym najważniejsze jest tak naprawdę siedzisko, które powinno być wykonane z wysokogatunkowej, miękkiej pianki. Dzięki temu po dłuższym czasie spędzonym przy komputerze nie będziemy odczuwać dyskomfortu. Kolejnym ważnym aspektem jest dobrze wyprofilowane oparcie, które zadba o prawidłowe ułożenie naszego kręgosłupa. Zła pozycja za biurkiem jest bardzo często przyczyną dotkliwego bólu pleców. Ważne jest również to, aby zarówno siedzisko jak i oparcie posiady możliwość regulacji, która pozwoli na dopasowanie kątów nachylenia krzesła biurowego do aktualnych potrzeb. Istotnym elementem może okazać się także zagłówek, który zadba o odpowiednie ułożenie naszej głowy i pozwoli na chwilę regeneracji podczas pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy krzesło biurowe zostało wyposażone w miękkie podłokietniki, ponieważ mają one bardzo duży wpływ na ogólny komfort siedzenia. Wartym uwagi aspektem jest także materiał, który został użyty do pokrycia krzesła biurowego. Najczęściej spotkać się można z:

fotele biurowe
  • obiciem z ekoskóry, która zapewnia dobrą trwałość, ale gorzej sobie radzi z oddychaniem podczas upałów
  • materiałową siateczką, która dobrze sprawdza się w przypadku wysokich temperatur
  • różnego rodzaju tkaninami, które w kwestii oddychalności plasują się pomiędzy ekoskórą a obiciem wykonanym z siateczki

O czym jeszcze warto pamiętać?

Poza wygodą, ważnym aspektem będzie także trwałość poszczególnych elementów. W tej dziedzinie zdecydowanie lepiej sprawdzą się konstrukcje wykonane z odpornych na pęknięcia metali niż tworzywa sztucznego. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na materiały, których użyto do produkcji kółek. Niektórzy producenci stosują bowiem specjalne, kauczukowe powłoki, które skutecznie chronią parkiet przed zniszczeniem i zarysowaniem. 

Dobrze dobrane do wzrostu oraz warunków krzesło biurowe sprawi, że podczas pracy nasze ciało będzie znajdować się w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu po spędzeniu przy biurku kilku godzin, poziom ogólnego zmęczenia będzie zdecydowanie mniejszy i pozbędziemy się bólu pleców oraz dyskomfortu.