Krzesło z podłokietnikami

krzesło z podłokietnikam

Miękko ukształtowana skorupa siedziska w kolorze białym zapewnia wygodne podparcie dla pleców i ramion – idealne na długie kolacje z rodziną i przyjaciółmi. Aby uzyskać dodatkową miękkość, możesz uzupełnić pasującą poduszką.

Krzesło do jadalni z podłokietnikami wykonanymi z aksamitu i metalowych nóg

Te krzesła do jadalni są wykonane z aksamitu w nowoczesnym stylu i są bardzo stabilne. Bardzo wygodne siedzenie dzięki dobrze wyściełanemu siedzisku. Ergonomiczny kształt krzesła zapewnia wygodę. Nadaje się nie tylko do jadalni, ale także do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego, sypialni, a nawet do strefy wejściowej. Krzesło z podłokietnikami pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza.

Funkcje krzeseł z podłokietnikami

– Designerskie krzesła do jadalni przyciągają wzrok w Twoim domu

– Stabilna stalowa rama gwarantuje długą żywotność

– Dobrze wyściełane, aksamitne siedzisko zapewnia bardzo wygodne siedzenie

– Ochraniacze na podłogę chronią podłogę przed zarysowaniami

– Zaokrąglone rogi i krawędzie

– Stabilne i wysokiej jakości wykonanie

– Łatwa i szybka instalacja

krzesło z podłokietnikam

Historia podłokietników

Historycznie podłokietniki stoją na krzesłach od setek lat. Pomyśl o tronie króla i królowej, gdzie ich typowa pozycja siedząca zawsze obejmowała używanie podłokietników do oparcia kończyn górnych. Zazwyczaj Rada Dyrektorów siedzi przy stole w pokoju zarządu na krzesłach z podłokietnikami. Lub krzesło u szczytu stołu często ma podłokietniki. W takich przypadkach podłokietniki pełnią rolę symbolu statusu dla kadry kierowniczej lub głowy gospodarstwa domowego. Jeśli więc są one dla nas złe, dlaczego mielibyśmy ich używać tak długo przez setki lat zakorzenione w naszej kulturze?

Najnowsze badania z ostatnich 25 lat potwierdziły znaczenie i zastosowanie podłokietników na skomputeryzowanym stanowisku pracy. Badania są dość jasne, jeśli chodzi o wartość podłokietników, są one krytyczne i ważne w profilaktyce schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego kończyn górnych.

Krzesło z podłokietnikami – zalety

Peter Opsvik, norweski projektant przemysłowy najbardziej znany ze swoich innowacyjnych i ergonomicznych krzeseł oraz autor książki „Rethinking Sitting”, mówi w swojej książce: „kiedy siedzimy, nasze ramiona wymagają zarówno swobody ruchu, jak i wielu możliwości wsparcia”. Krzeseł z podłokietnikami używa się m.in. do tego, aby zmniejszyć obciążenie pleców ciężarem naszych ramion i dłoni.