Jak wybrać idealny barek?

barek

Głęboki fotel, szlafrok, może cygaro, a na stoliczku obok szklanka okraszonej zimnym lodem whiskey. Brzmi jak sen, albo polski serial z początku lat dwutysięcznych? Być może tak. Nie zmienia to jednak faktu, że taka perspektywa, może być nadal dla wielu kusząca. Jednak jeśli chcemy mieć dobry alkohol na swoim wyposażeniu, warto zastanowić też nad tym, gdzie go przechowywać. Przecież dobry trunek, musi mieć również swoje, dobre, godne miejsce. Nie wątpliwie, jednym z takich miejsc jest barek. Jak go wybrać?

Barek na alkohol – jak go wybrać?

Sklepy meblowe, obfitują w różne możliwości w ramach przechowywania swoich alkoholi. Jedne są mniej tradycyjne (np. otwierany globus), inne bardziej klasyczne, czyli na przykład prosta, elegancja drewniana szafka. Możemy dokonać oczywiście dowolnego wyboru, jednak aby niepotrzebnie nie przepłacać i nie wybrać czegoś co de facto nie będzie nam pasować warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. 

  • Design – klasyczny, retro, nowoczesny a może mix? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne nie zależnie na co się zdecydujemy, warto najpierw zastanowić się co najlepiej będzie podkreślało charakter pomieszczenia. Podobnie jest z materiałami. Można zainwestować w barek całkowicie drewniany, szklany czy metalowy, ale i hybrydę tych komponentów. Należy to dobrze przemyśleć.
  • Wielkość – powinna być ona dopasowana do wielkości mieszkania. Duży barek w 30 metrowym pokoju może wyglądać mało poważnie i snobistycznie. Za to mały, w dużym przestronnym salonie, po prostu wizualnie zniknie. Dobranie wielkości barku do wielkości pomieszczenia to kwestia niemal fundamentalna.
  • Mobilność – to czy lepiej zamówić barek na nóżkach czy na kółkach, jest mocno indywidualną kwestią. W tym zakresie nie można popełnić błędu. Po prostu, należy zastanowić się czy będzie to stały mebel, czy też może, zdarzy się nam go od czasu do czasu przesuwać. 

Zwracając uwagę na powyższe aspekty, zakup barka nie będzie problemem, a używanie go będzie cieszyć posiadacza przez najbliższe lata.