Czym się kierować przy wyborze sofy rozkładanej?

sofa rozkładana

Sofa jest meblem, który ma ogromną wartość użytkową. Korzystamy z niego bardzo dużo, na co dzień oraz wtedy, kiedy przyjmujemy gości. Wybór sofy spośród naprawdę wielu produktów tego typu dostępnych na rynku nie jest prosty. Czym się kierować przy wyborze sofy? Na które cechy warto zwrócić uwagę?

Sofa rozkładana – idealny mebel do małego mieszkania

Sofa będzie nam towarzyszyć przez lata, dlatego warto przyłożyć dużą uwagę do wyboru tego mebla. Sofy rozkładane są wielofunkcyjne, co w szczególności można wykorzystać przy niewielkim metrażu:

  • są miejscem spędzania czasu
  • pełnią funkcje łóżka
  • zastępują krzesła
  • dają dodatkową przestrzeń do przechowywania

Meble, które wybieramy do niewielkich pomieszczeń, muszą spełniać wiele wymagań, na szczęście współcześnie nie musimy iść na żadne kompromisy.

Najważniejsze wnętrze!

To, czy sofa rozkładana będzie zapewniała komfort podczas siedzenia, czy spania w dużej mierze uzależnione jest to tego, czym będzie wypełniona. W praktyce największą trwałością cieszą się sofy rozkładane z wypełnieniem sprężynowym. Od kilku lat najchętniej kupowane meble tego typu mają wiele, dużych poduszek, które zwiększają komfort siedzenia, do tego uatrakcyjniają wygląd sofy rozkładanej, jak w przypadku narożnika Logan – a je kupisz tutaj.

sofa rozkładana

Nie tylko do siedzenia

W wielu mieszkaniach na sofie nie tylko spędza się miłe popołudnia w domowym zaciszu, sofa rozkładana jest też pełnoetatowym łóżkiem. Przy meblach 2 w 1, jakim bez wątpienia jest sofa, warto zwrócić uwagę także sposób jej rozkładania. Jest to niezwykle istotne szczególnie w sytuacji, kiedy będzie składana i rozkładana codziennie. Wtedy najlepiej, jeżeli jest wyposażona w specjalny mechanizm, który znacznie ułatwi codzienne składanie i rozkładanie mebla. Przy niewielkim metrażu bardzo dobrze sprawdzają się meble w kompaktowych wymiarach np. sofa rozkładana Tupana, zapewnia bardzo wysoki komfort, przy naprawdę niewielkich gabarytach. Jeżeli sofa rozkładana jest wykorzystywana do spania, warto wybrać model wyposażony w pojemnik na pościel jak np. sofa Samso.

Obicie

Oprócz funkcjonalności, co do rozmiaru i rodzaju siedziska w przypadku sofy rozkładanej bardzo ważne jest jej obicie. Ze względu na fakt, że sofa oprócz łóżka bardzo często zastępuje też krzesła – przystawiona do stołu, czy stolika kawowego staje się miejscem spożywania posiłków,  wiąże się to bardzo często z przypadkowym zabrudzeniem jej jedzeniem. Warto zatem zwrócić uwagę na to, by obicie było plamoodporne lub wykonane z tkaniny, którą łatwo umyć.