Usługi sprzątające - jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

2019-01-10

Z roku na rok usługi sprzątające stają się coraz bardziej popularne, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Dlatego lista firm, które je oferują, staje się coraz większa. Jak wybrać spośród tysięcy ofert znalezionych w sieci? Po czym poznać, że firma oferująca usługi sprzątające https://eclear.pl/oferta/ jest fachowa i rzetelna na tyle, by spełnić nasze wymagania?


Odkąd usługi sprzątające upowszechniły się na tyle, że korzystają z nich już nie tylko wielkie firmy pracujące w biurowcach, ale także małe przedsiębiorstwa oraz klienci indywidualni, rynek znacznie się rozrósł. Na co zwrócić uwagę, by wybrana firma sprzątająca rzeczywiście była odpowiedzią na nasze potrzeby? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze fachowców oferujących usługi sprzątające dla biur i klientów indywidualnych.


Pozytywne opinie poprzednich klientów

Dobra i fachowa firma świadcząca usługi sprzątające z pewnością będzie cieszyła się uznaniem wśród swoich klientów. Nie bój się więc pytać innych o zdanie - zadzwoń do swoich znajomych, którzy prowadzą biuro lub wiesz, że korzystają z usług firmy sprzątającej w swoim domu. Jeśli natomiast nie znasz nikogo, kto mógłby ci kogoś polecić, nie bój się poszukać opinii w Internecie. Żyjemy w czasach, gdy można znaleźć w nim wszystko. Odkąd usługi sprzątające stały się tak powszechne, istnieją liczne portale, które służą do porównywania ich oferty. Skorzystaj też z forów internetowych, które mogą okazać się bardzo pomocne.


Certyfikaty i ubezpieczenie na wypadek szkody

Zarówno dla ciebie, jak i dla samej firmy świadczącej usługi sprzątające, bardzo ważne jest, by posiadała ona aktualne ubezpieczenie OC. W razie gdyby zdarzył się jakiś nieprzyjemny incydent - o c wcale nie tak trudno, zwłaszcza w biurowcach, gdzie mamy do czynienia ze sprzętem naprawdę delikatnym - to zabezpieczenie dla obydwu stron.


Pamiętaj także, by przed zatrudnieniem firmy sprzątającej do biura upewnić się, że posiada ona certyfikaty branżowe. Będą one dla ciebie dowodem na to, że pracujesz z rzetelną firmą, której pracownicy doszkalają się i korzystają z najlepszych, specjalistycznych środków czystości. Najważniejszym certyfikatem z pewnością będzie Gwarant Czystości i Higieny, przyznawany przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości.


Profesjonalny sprzęt i specjalistyczne środki czystości

To już nie te czasy, kiedy usługi sprzątające można świadczyć za pomocą miotły i mopa. Profesjonalna firma sprzątająca posiada wysokiej jakości sprzęt sprzątający oraz specjalistyczne środki, które pozwalają na dokładne czyszczenie nawet najbardziej delikatnych powierzchni i sprzętów. To szczególnie istotne w przypadku sprzątania biur, gdzie sprzęt jest naprawdę wartościowy i wrażliwy na uszkodzenia. Upewnij się, że firma sprzątająca, którą chcesz zatrudnić, posiada nie tylko doświadczenie w sprzątaniu biur, ale także właściwy sprzęt, który do tego właśnie służy.


Profesjonalny sprzęt i właściwe środki czystości to nie tylko bezpieczeństwo twoich powierzchni, ale także zwiększone tempo pracy. Dzisiejsze usługi sprzątające to już zupełnie coś innego niż kilkanaście lat temu. Obecnie zajmuje to zaledwie kilka godzin i daje efekt na kilka dni, nie ma konieczności ciągłego poprawiania. Dlatego warto wybrać firmę sprzątającą, która naprawdę ma pojęcie o tym, czego się podejmuje.