Sprawy rozwodowe w Zielonej Górze

2019-01-18

Prowadzenie spraw rozwodowych przez wykwalifikowanego adwokata jest dla niego sprawą codzienną. Ponieważ do takich sytuacji dochodzi dzisiaj dość często pomoc adwokacka jest jak najbardziej niezbędna w tej kwestii. Zarówno podczas uzyskiwania koniecznych informacji na temat praw osoby składającej pozew rozwodowy, jak również wszelkich procedur z tym związanych.

 

Podjęcie decyzji o rozwodzie powinno być poparte konkretnymi podstawami. Jedną z nich może być wygasłe całkowicie uczucie do drugiej osoby i to, że małżonkowie definitywnie nie chcą ze sobą dalej być, inną może być zdrada, która wpłynęła na partnerów na tyle, że nie widzą szans na dalsze życie we dwoje. Takich przypadków jest wiele i każda z nich jest przyjmowana przez adwokata indywidualnie. Co więcej adwokat czy radca prawny może mocodawcę zgłaszającego się do gabinetu reprezentować przed sądem, może również uzyskać od niego wszelkie pełnomocnictwa w sprawie rozwodowej. Wszystko jednak zależy od klienta, który korzysta z usług adwokackich i tego, w jaki sposób doszło do założenia sprawy rozwodowej.

 

Jakie są rezultaty podjęcia decyzji o rozwodzie?

Opracowanie planu działania w takim przypadku nie może być nijakie. Od tego zależy często przyszłość mocodawcy zgłaszającego się do fachowca, często również i jego dzieci. Sprawa rozwodowa jest jednak sprawą ostateczną, zakończającą definitywnie związek dwojga ludzi, którzy stają się od jej zakończenia dla siebie obcy. Sprawą pozbawiającą praw do podejmowania wspólnych decyzji majątkowych, ale nie na temat potomstwa, jeśli takowe jest. Wówczas w zależności od decyzji sądu opiekę nad dziećmi może sprawować jedna ze stron lub obie strony według konkretnych ustaleń. Zanim dojdzie do porozumień zatwierdzonych prawnie przez sąd osoby, które się decyzją na rozwód mogą podjąć decyzję o separacji.

 

Kiedy wybór separacji jest lepszym rozwiązaniem od rozwodu?

Separacja jest wybierana przez małżonków w chwili, kiedy z jakiś określonych przyczyn nie chcą oni od razu składać dokumentów rozwodowych. Rozwody Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/rozwody/ to ostateczność, decyzja, która podjęta raz nie ma już odwrotu, w przypadku, kiedy zostanie zakończona. Separacja jest sprawą, która odbywa się w znacznie szybszym tempie, niż rozwód. Jednak nie jest to jedynie błahostka, gdyż w wielu przypadkach może ona nie zostać przyznana przez sąd, szczególnie w momencie, kiedy w grę wchodzi ciężka choroba jednego z małżonków lub małoletnie dzieci. Wtenczas sąd może odmówić separacji mimo rozpadu związku małżeńskiego. Tak więc, zarówno rozwód jak i separacja nie jest sprawą, którą da się załatwić w bardzo szybkim czasie, bez żadnego problemu. Dlatego też w tej kwestii warto jest się poradzić specjalisty od prawa rodzinnego, jak również warto jest wynająć adwokata, który się tą sprawą odpowiednio zajmie.

 

Alimenty po rozwodzie

W zależności od tego, z kim zostają dzieci byłych małżonków, tak też zostaje orzeczone przez sąd prawo do ubiegania się przez prawnego opiekuna alimentów. Zwykle sytuacja wygląda w ten sposób, że to matki dzieci otrzymują prawo do opieki albo oboje rodziców. Alimenty płacone co miesiąc rodzicowi, który na co dzień opiekuje się potomstwem są ustalane kwotowo adekwatnie do zarobków partnera.