Mycie okien: czy rzeczywiście potrzebujesz ekipy sprzątającej?

2019-05-10

Mycie okien to nie jest ulubiona czynność większości z nas. To najczęściej dość skomplikowane, męczące i wymagające dużego nakładu czasu i energii. Poza tym, najczęściej z efektu końcowego bywamy dość mocno niezadowoleni. Czy tak jednak zawsze musi być? Zanim wpiszesz w okienko wyszukiwarki internetowej hasło “mycie okien warszawa http://www.blysk.net/mycie-okien-i-pranie-wykadzin-warszawa,85“ i poszukasz fachowca, upewnij się, czy żaden z naszych patentów na skuteczne mycie okien nie jest dla ciebie. Od dzisiaj nie potrzebujesz już płynu!

Patenty na skuteczne mycie okien

Jeśli szukasz najprostszego sposobu na mycie okien, podpowiadamy, że nie musisz inwestować w drogie sprzęty czy szukać ekipy spod hasła “mycie okien warszawa”. Wystarczy zmieszać ocet z gorącą wodą w proporcji pół na pół.. i sięgnąć po gazetę! Tak radzili sobie nasi dziadkowie, kiedy nie było w sklepach tak dużego wyboru ściereczek. Okazuje się, że mycie okien gorszej jakości papierem niż miękki papierowy ręcznik przynosi znacznie lepsze rezultaty. Efekty mycia okien gazetą są powalające - zapomnij o irytujących smugach! Przepis można delikatnie zmodyfikować, do ciepłej wody (1l) wlewając pół szklanki octu i ćwierć szklanki płynu do naczyń. Możesz też, dla łatwiejszego rozprowadzania, wykorzystać butelkę po płynie do naczyń. Licz się jedynie z mało przyjemnym zapachem, który jednak stosunkowo szybko się wietrzy.


Kolejny skuteczny patent na mycie okien, który uchroni cię od przeszukiwania Internetu pod hasłem “mycie okien warszawa” i zatrudnienia specjalistów, to połączenie gliceryny z ciepłą wodą. Wystarczy do litra ciepłej wody wlać kilka kropel gliceryny i odrobinę soku z cytryny. Taką miksturą umyj okna, a gwarantujemy, że będziesz cieszył się idealnym efektem bez nieprzyjemnych smug. Czysto, łatwo i do tego tanio. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na mycie okien?


Jeśli to cię nie przekonuje, nie poddawaj się. Mamy jeszcze jedną propozycję. Możesz rozpuścić w ciepłej wodzie mydło w płynie lub odrobinę płynu do naczyń. Co więcej, okna śmiało możesz umyć również uniwersalnym płynem do wszystkich powierzchni - jeśli wymieszać go z ciepłą wodą, na pewno efekt będzie dla ciebie zadowalający. Co więcej, może ci wystarczyć sama ciepła woda… Zaskoczony?


Oczywiście, mycie okien nie jest dla wszystkich. Często bowiem zwyczajnie brakuje nam na to czasu. Na szczęście, nie trzeba tego robić zbyt często, a niemal zawsze znajdzie się jakiś fachowiec, który zrobi to za nas. Wystarczy, że na czas wpiszemy w okienko wyszukiwarki hasło “mycie okien warszawa” i zamówimy taką usługę. Praca wykonana przez fachowca na pewno bardzo nam się spodoba, a zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać w zdecydowanie fajniejszy sposób niż szorowanie brudów z okien. Zatrudnienie specjalisty jest niemal koniecznością także wtedy, gdy w domu okien masz sporo i/lub są one na wysokościach. Żadne metody nie sprawią, że mycie okien tuż pod sufitem stanie się dla ciebie bezpieczne, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu - tak, jak fachowcy znalezieni pod hasłem “mycie okien warszawa”.