Kredyt pod zastaw nieruchomości! Kto będzie pomocny?

2019-01-03

Decydując się na kredyt pod zastaw nieruchomości musimy poradzić się specjalistów!


Analityk kredytowy jest to osoba w banku, która ocenia zdolność i wiarygodność kredytową różnorodnych podmiotów, również rozważany jest kredyt pod zastaw nieruchomości. Jego obowiązkiem jest przygotowywanie dokumentacji kredytowej i wniosków kredytowych, a także analiza przedmiotu kredytowania. Zatem, aby móc pracować jako analityk kredytowy, należy skończyć szkołę wyższą z wykształceniem o profilu ekonomicznym lub podobnym. Wymagane jest roczne doświadczenie jako doradca kredytowy i wiedza w analizie kredytów. Analityk kredytowy musi znać bardzo dobrą znajomość finansów przedsiębiorstw i bardzo dobrą znajomość języka angielskiego oraz posługiwać się programami z pakietu Microsoft Office. Jego miejscem pracy jest biuro, ale może mieć również podróże służbowe, gdzie spotyka się z klientami w odniesieniu do kredyt pod zastaw nieruchomości http://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum. Głównym zajęciem w zawodzie analityka kredytowego pracującego w branży bankowości detalicznej jest odpowiednia analiza i przygotowanie wniosku klientów indywidualnych o przyznanie pokaźnego dofinansowania lub innego produktu macierzystego banku zgodnie ze ścisłymi wytycznymi, które narzucone są przez departament ryzyka.


Wytyczne te wynikają głównie ze specjalnej specyfiki wszelkich produktów bankowych: głównie ich ryzyka i marży (ilości marży dorzuconej do produktu). Wszelkie prawa i obowiązki dotyczące możliwości przyznawania pieniędzy i dofinansowania, zwłaszcza jeśli mówimy o klientach indywidualnych, są mocno określone przepisami kodeksu cywilnego i uzależnione od zdolności klienta do uzyskania kredytu a także zabezpieczenia, które proponuje agent - ma to jednocześnie zastosowanie, jeżeli rozważamy kredyt pod zastaw nieruchomości. Taki analityk otrzymuje produkty do przeanalizowania od doradcy bankowego, który z kolei dostarcza mu klient. Analiza wszystkich wniosków o udzielenie finansowania, kredytu bądź inne produkty bankowe złożone przez klientów głównie indywidualnych, zgodnie z zasadami napisanymi przez departament ryzyka; przygotowywanie wzorów i projektów umów dotyczących kredytów i rodzaju zabezpieczeń, a także decyzji kredytowych; księgowanie i fakturowanie całości transakcji i wpinanie decyzji kredytowych do archiwum, które musi być prowadzone. Wskazuje się również na stałą kontrolę sytuacji finansowej naszego kredytobiorcy (bardzo istotne to jest w odniesieniu do kredyt pod zastaw nieruchomości) a także pilnowanie go co do terminowego dokonywania spłat i wszelkich wpłat; stały i dobry kontakt z oddziałami detalicznymi macierzystych banków oraz działem compliance.


Kandydat, który chce zostać analitykiem kredytowym w bankowości detalicznej musi przede wszystkim posiadać i umieć wykorzystać umiejętności analityczne ukierunkowane między innymi na kredyt pod zastaw nieruchomości. Powinna się cechować również uczciwością, dyspozycyjnością, a także skutecznością w wykonywaniu danych mu zadań. Karierę na tym stanowisku jeśli chodzi o bankowość detaliczną można rozpocząć tuż po uzyskaniu dyplomu studiów, a nawet w trakcie trwania, gdy tylko tryb naszego studiowania może dopuścić możliwość pracy w godzinach, które wymaga nasz pracodawca.


Analityk kredytowy, który ma już doświadczenie w bankowości detalicznej zdobyte podczas studiów i posiada szeroką wiedzę w obszarze produktów banków oraz ryzyka z tym związanego może kontynuować błyskotliwą na stanowisku manager produktu. Inną wartą uwagi opcją jest kontynuowanie swojej kariery zawodowej i rozwoju na stanowisku analityka w bankowości typowo korporacyjnej, gdzie dodatkowo musimy cechować się znajomością zasad rachunkowości, zasad ukierunkowanych na kredyt pod zastaw nieruchomości i analizy już typowo finansowej firm w obszarze ryzyka wszelkich operacji, compliance lub procesu KYC/AML.


Dodatkową i także ciekawą opcję jest możliwość pracowania poza bankowością, między innymi na stanowisku specjalisty ds. kontrolowania całości analizy lub księgowego. Mimo tego, iż banki już bardzo dawno temu zmieniły swoją politykę kredytową na bardziej zaostrzoną i dziś muszą bardzo precyzyjnie i pod każdym kątem analizować każdy ze złożonych wniosków, to jednak chęć na wszelkiego rodzaju produkty bankowe w dalszym ciągu jest bardzo duża. Dlaczego jest więc warto zdobywać wykształcenie w kierunku analityka kredytowego? Jakie możemy perspektywy dalszego rozwoju w tego rodzaju pracy? Musimy wiedzieć, że analitycy kredytowi nie tylko zatrudniani są w bankach, bo także na przykład w przedsiębiorstwach czy korporacjach, gdzie codziennym tematem staje się kredyt pod zastaw nieruchomości.