Jak wybrać najlepszego prawnika?

2019-05-16

W życiu bywa różnie. Czasem może się zdarzyć, że będziesz potrzebował prawnika. Nie zawsze musi to być najlepszy prawnik w mieście - jeśli jednak sprawa jest skomplikowana, a widmo kary cię przeraża, szukaj do skutku. Na co zwracać uwagę, gdy szukasz prawnika do swojej sprawy? Czy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową “prawnik Żary http://adwokatpelinski.pl/kontakt/adwokat-zary/“ i wybrać pierwszy wynik? Niekoniecznie. Wybór prawnika wymaga wzięcia pod uwagę kilku bardzo ważnych kwestii.Specjalizacja

Pamiętaj, że prawo nie ogranicza się do jednej gałęzi. W związku z tym, że jest naprawdę rozległą dziedziną, nie ma szans, by każdy prawnik znał się na wszystkim - a jeśli tak twierdzi, zdecydowanie nie należy mu ufać. Jeśli zatem szukasz prawnika do sprawy gospodarczej, zwróć uwagę na tych, którzy na co dzień zajmują się prawem gospodarczym. Jeśli twoja sprawa to np. rozwód, pod hasłem “prawnik Żary” szukaj adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym lub cywilnym, najlepiej z doświadczeniem konkretnie w rozwodach. Pamiętaj, że pierwsze spotkanie z prawnikiem do niczego cię jeszcze nie zobowiązuje. Możesz wprost zapytać, czy dobrze czuje się w tej dziedzinie. Jeśli mu nie ufasz - zrezygnuj.


Doświadczenie

Nie w tym rzecz, że młodzi prawnicy są beznadziejni. Czasem wręcz przeciwnie - ich zapał i świeży umysł pozwalają im zauważać więcej. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że z wieloma nowelizacjami są na bieżąco. Niemniej jednak gdy twoja sprawa wygląda na skomplikowaną, przeglądając wyniki spod hasła “prawnik Żary”, szukaj osoby doświadczonej w podobnych sprawach i z wieloletnim stażem na rynku. Pamiętaj, że im więcej tego rodzaju spraw adwokat już wygrał, tym większe prawdopodobieństwo, że z twoją też da sobie radę.


Opinie

Jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę internetową hasło “prawnik Żary”, na pewno znalazłeś chociaż jedno forum, na którym poprzedni oraz obecni klienci różnych prawników piszą o nich opinie. Możesz być pewny, że niemal na każdego coś się tam znajdzie. Pozytywne opinie świadczą najczęściej o fachowości, negatywne powinny natomiast budzić twój niepokój. Pamiętaj jednak, by starać się je przepuszczać przez sito - może się okazać, że część z nich to m.in. działanie nieuczciwej konkurencji. Staraj się korzystać z forów, na których trzeba się zalogować, by móc wystawiać opinie.


Pierwsze wrażenie

Niezależnie od tego, jak duże doświadczenie ma adwokat, którego wybrałeś spośród wszystkich znalezionych w Internecie pod hasłem “prawnik Żary” - jeśli mu nie zaufasz, nie będziesz czuł się pewnie w swojej sprawie. Pamiętaj, że niejednokrotnie współpraca z prawnikiem wymaga od ciebie przedstawienia mu wielu naprawdę prywatnych faktów o sobie. Zatem jeśli już podczas pierwszego spotkania zauważysz, że twoim zdaniem prawnik cię zbywa, nie traktuje cię poważnie i jesteś dla niego po prostu kolejną “sprawą”, lepiej poszukaj kogoś innego.